• Zawodniczki UKP Bychawa z medalami podczas Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego!

W dniach 25-26 czerwca 2022 roku na pływalni olimpijskiej Aqua Lublin obyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wystartowało 298 zawodników i zawodniczek z 28 klubów w tym nasze zawodniczki. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych 12-13 lat (młodzik), 14-15 lat (junior), 16 lat i starsi (open)

Łucja Frączek oraz Amelia Prącik to zawodniczki 14-letnie, które rywalizowały w kategorii junior z rok starszymi zawodniczkami!

Łucja Frączek zdobyła dwa brązowe medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz na 100m stylem grzbietowym, V miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

• Zawodnicy UKP Bychawa z medalami w Garwolinie!

dniu 18 czerwca 2022 roku w Garwolinie odbyły się X Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. W tych zawodach wystartowało 141 zawodników i zawodniczek z 9 klubów w tym nasi zawodnicy w 5-cio osobowym składzie.

W tych zawodach nasi zawodnicy zdobyli 6 medali( 2 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy)

W tych zawodach brali udział:

-Łucja Frączek dwukrotnie zdobyła złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym.

-Mateusz Teter dwukrotnie zdobył srebrne medale na dystansie 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym.

-Amelia Prącik srebrny medal zdobyła na dystansie 50m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 50m stylem motylkowym.

-Magdalena Teter zajęła IV miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym oraz VII miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

-Piotr Lipiński uplasował się na VI miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz zajął VIII miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

• Zawodnik UKP Bychawa Patryk Batko Mistrzem Polski!

W dniach 28-29 maja 2022 roku w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. Wystartowało 119 zawodników i zawodniczek z całej Polski z 20 klubów w tym nasz zawodnik, który zaprezentował się z wyśmienitej strony. Patryk podczas tej imprezy zdobył 5 medali ( 1 złoty,1 srebrny, 3 brązowe).

Tytuł Mistrza Polski zdobył na dystansie 100m stylem motylkowym.

Vice-mistrzostwo Polski wywalczył na dystansie 200m stylem dowolnym.

Trzykrotnie zdobył tytuł II-vice Mistrza Polski na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym.

W łącznej klasyfikacji zawodników startujących w klasie S10 uplasował się na II miejscu.

• Medale UKP Bychawa!

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku w Zamościu odbyła się XV edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Roztocza 2022 pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość W tych zawodach wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z 9 klubów w tym 5-cio osobowa ekipa UKP Bychawa. Nasi zawodnicy zdobyli 10 medali. Amelia Prącik trzykrotnie zdobywała srebrne medale na dystansach 50m, 100m oraz 200m stylem motylkowym. W klasyfikacji najlepszych delfinistek również uplasowała się na II miejscu. V miejsce zajęła na dystansie 100m stylem zmiennym. Łucja Frączek Srebrny medal wywalczyła na dystansie 200m stylem grzbietowym, dwukrotnie III miejsce zdobywała na dystansie 50m oraz 100m również stylem grzbietowym. W klasyfikacji najlepszych grzbiecistek uplasowała się na III miejscu. Szymon Lipiński zdobył 4 medale, 3 srebrne „krążki” zdobył na dystansach 50m, 100m, 200m stylem motylkowym oraz brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym. Julia Flis dwukrotnie zajmowała V miejsce na dystansie 50m oraz 200m stylem klasycznym. Vi miejsce wywalczyła na 100m stylem klasycznym. Martyna Nowa trzykrotnie plasowała się na VII miejscu na dystansach 50m,100m oraz 200m stylem grzbietowym.

• Wesołego Alleluja!

Pogody ducha, zdrowia i radości, oraz wszelkiego dobra z okazji Świąt Wielkanocnych!