• (brak tytułu)

Zawodniczki UKP Bychawa w ścisłej czołówce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu!

W lipcu w dniach 6-9 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tych zawodach wystartowało 498 zawodników i zawodniczek z 169 klubów z całej Polski w tym nasza zawodniczka Julia Flis. Tydzień później w dniach 13-16 lipca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których wystartowało 465 zawodników i zawodniczek z 161 klubów z całej Polski podczas tych Mistrzostw reprezentowały nas Amelia Prącik oraz Łucja Frączek.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich nasze Juniorki zaprezentowały się

wspaniale!

🏊‍♀️Łucja Frączek dwukrotnie była dekorowana zdobywając dwa dyplomy Mistrzostw Polski!

🏊‍♀️7 miejsce w Polsce zajęła na dystansie 100m stylem grzbietowym

🏊‍♀️8 miejsce w Polsce na dystansie 200m stylem grzbietowym

🏊‍♀️11 miejsce w Polsce na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Fantastyczny występ Łucji pokazał, że należy do najlepszych zawodniczek 15-letnich w Polsce w stylu grzbietowym!

🏊‍♀️Amelia Prącik

świetnie zaprezentowała się na dystansie 1500m stylem dowolnym zajmując 12 miejsce w Polsce!

🏊‍♀️ 18 miejsce w Polsce zajęła na dystansie 400m stylem zmiennym!

🏊‍♀️Julia Flis, która reprezentowała nas na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich pokazała się z bardzo dobrej strony plasując się w szóstej dziesiątce zawodniczek startujących w stylu klasycznym.

Ten sezon był dla nas bardzo trudny ze względu na remont pływalni w Bychawie. Na treningi zdecydowaliśmy się dojeżdżać do Bełżyc i Lublina od września do grudnia, natomiast od stycznia do połowy lipca trenowaliśmy w Kraśniku.

Wielkie podziękowania i słowa uznania kieruje w stronę rodziców zawodniczek i zawodnika za codzienne dowożenie na treningi do Kraśnika. To wielkie poświęcenie ze strony rodziców za co bardzo dziękuje w imieniu swoim i zawodników.

Pomimo takich problemów ten sezon był wspaniały co do sukcesów naszego klubu.

W tym sezonie nasi reprezentanci zdobywali

🥇Medale Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych.

🏆7,8,11,12,18 miejsce Mistrzostw Polski Juniorów.

🥇Medale Mistrzostw Województwa Lubelskiego w kategorii Open oraz Junior.

🥇Medale zawodów rangi okręgowej oraz lokalnej.

Amelia, Julka, Łucja oraz Patryk podczas tego sezonu dostarczyli mi oraz najwierniejszym kibicom (rodzicom)niezapomnianych wspomnień oraz wiele powodów do dumy!

Jestem bardzo dumny z sukcesów Łucji, Amelii oraz Julii podczas tych Mistrzostw. Do tej pory to jeden z największych sukcesów naszego klubu.

Chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi Miasta Bychawa za wsparcie naszego klubu.

Chciałbym również podziękować Pani Mirosławie Dudzik-Szalewska oraz Panu Piotrowi Szalewski za wsparcie naszego klubu.

Teraz przed zawodnikami zasłużone wakacje życzę bezpiecznego oraz udanego wypoczynku!

• Zawodniczki UKP Bychawa z 11 medalami Mistrzostw Województwa Lubelskiego!

Na pływalni olimpijskiej Aqua Lublin w dniach 24-25 czerwca odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, w których wzięło udział 282 zawodników i zawodniczek z 28 klubów, w tym czworo zawodników naszego klubu. Zawody odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15lat) oraz open (12 lat i starsi).

Nasi zawodnicy w podczas tych zawodów zaprezentowali się rewelacyjnie bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe, a to zaprocentowało rekordową liczbą medali zdobytych przez nasz klub podczas najważniejszych zawodów Wojewódzkich! Nasi reprezentanci zdobyli, aż 11 medali( 7 srebrnych oraz 4 brązowe).

Z rewelacyjnej strony pokazały się nasze Juniorki młodsze:

🥈🥈🥈🥈🥉🥉Łucja Frączek zdobywała, aż trzykrotnie podwójną „koronę” na dystansach 50m,100m oraz 200m stylem grzbietowym zdobywając medal w kategorii juniorek młodszych oraz kategorii Open!. Tytuły Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobywała na dystansie 50m grzbietowym w obu kategoriach (juniorek młodszych i Open), 100m oraz 200m stylem grzbietowym w kategorii juniorek młodszych. Tytuły II-Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobywała w kategorii Open na 100m oraz 200m stylem grzbietowym. Ponadto Łucja uplasowała się na IV miejscu na 50m stylem dowolnym. Jakby tego było mało Łucja w klasyfikacji najlepszych zawodniczek Województwa Lubelskiego w kategorii juniorek młodszych zajęła III miejsce za sumę 3 najlepszych wyników dorzucając do swojej kolekcji kolejną statuetkę!

🥈🥈🥈🥉🥉Amelia Prącik zdobyła pięć medali. Podwójną „koronę” i tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobyła na dystansie 1500m stylem dowolnym w kategorii Open oraz juniorek młodszych oraz na dystansie 400m stylem zmiennym w kategorii juniorek młodszych. Dwa tytuły II-Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobyła na dystansie 400m oraz 800m stylem dowolnym.

🏅Julia Flis w najlepszym swoim starcie otarła się o medal zajmując IV miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, V miejsce na 800m stylem dowolnym, VI miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

🏅W najstarszej kategorii wiekowej wystartował nasz zawodnik Patryk Batko rywalizując w kategorii Open (12 lat i starsi). W swoim najlepszym starcie uplasował się na XVIII miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym.

Zawody w wykonaniu naszych zawodników wypadły rewelacyjnie każdy z zawodów wrócił z nowymi rekordami życiowymi oraz pobitymi dotychczasowymi rekordami klubu! Dla dziewcząt był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, który wypadł znakomicie! Julia drugim tygodniu lipca pojedzie na Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich do Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast Łucja z Amelią powrócą na pływalnię Aqua Lublin w połowie lipca, gdzie będą reprezentować nasz klub i miasto Bychawa podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!💪✊🏅🏆

Nasz klub wspiera Miasto Bychawa

Link do transmisji:

• Zawodniczki UKP Bychawa z medalami w Garwolinie!

11 czerwca w Garwolinie odbyły się XXI Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin w tych zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników i zawodniczek z 11 klubów, w tym 3 nasze zawodniczki, które zdobyły 3 medale (1 złoty, 2 srebrne).

Łucja Frączek zwyciężyła na dystansie 50m stylem grzbietowym dodatkowo wywalczyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym.

Amelia Prącik była II na 100m stylem dowolnym oraz IV na 50m stylem motylkowym.

Julia Flis uplasowała się na V miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym.

Już za 2 tygodnie dziewczęta wystartują podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Nasz klub wspiera miasto Bychawa.

• Zwycięstwo zawodniczki UKP Bychawa podczas Pucharu Open!

13 maja 2023 roku na pływalni Olimpijskiej Aqua Lublin odbyły się zawody o Puchar Open. To pierwsze zawody w tym roku, w których nasze zawodniczki wystartowały na pływalni 50m. Nasze zawodniczki startowały w kategorii Open (14 lat i starsi)

Zwycięstwo na dystansie 50 stylem grzbietowym po raz kolejny w cyklu tych zawodów odniosła Łucja Frączek poprawiając swoją „ życiówkę” o 0,5 sekundy. VII miejsce zajęła na dystansie 50m stylem dowolnym. Ponadto Łucja została IV zawodniczką tych zawodów.

Amelia Prącik zajęła VIII miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz IX miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe. Amelia była XII zawodniczką tych zawodów.

Julia Flis uplasowała się na VIII miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym poprawiając swój rekord życiowy o 4 sekundy!

Już za tydzień kolejny sprawdzian zawodniczek UKP Bychawa, które wystartują w Ogólnopolskich zawodach pływackich- Memoriał Henryka Kossakowskiego- Lublin. Natomiast Patryk Batko wystartuje Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów młodszych. Naszym zawodnikom życzymy powodzenia w tych zawodach!

• Zawodniczki UKP Bychawa na podium w Pucharze Koziołka!

22 kwietnia 2023 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się połączone zawody o Laur Lubelskiego Koziołka oraz o Puchar Koziołka. W pierwszej części zawodów rywalizowali młodsi zawodnicy do 13 roku życia. Dwie najbardziej utytułowane zawodniczki UKP Bychawa wystartowały w Pucharze Koziołka. Te zawody potraktowaliśmy jako dodatkowy trening i można powiedzieć, że dziewczęta wystartowały z marszu i pomimo ciężkich treningów pokazały bardzo wysoką dyspozycję.

Łucja Frączek wygrała na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 0:31.80 wśród zawodniczek 15- letnich płynących w 2023 roku jest to 2 wynik w Polsce!!! II miejsce zajęła na 50m stylem dowolnym uzyskując czas 0:29.16 (nowy rekord życiowy!). Za te dwa starty została II najlepszą zawodniczką w Pucharze Koziołka!

Amelia Prącik zajęła II miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym poprawiając swoją „życiówkę” o blisko sekundę uzyskując czas 1:17.90. IV miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym uzyskując czas 0:33.86.

„Forma” dziewcząt jest miłym zaskoczeniem, ponieważ dziewczęta są w mocnym treningu przygotowując się do Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie. Życzymy dziewczętom, jak najlepszych przygotowań do Mistrzostw, aby zaprezentowały się z jak najlepszej strony!