• Zwycięstwo zawodniczki UKP Bychawa podczas Pucharu Open!

  13 maja 2023 roku na pływalni Olimpijskiej Aqua Lublin odbyły się zawody o Puchar Open. To pierwsze zawody w tym roku, w których nasze zawodniczki wystartowały na pływalni 50m. Nasze zawodniczki startowały w kategorii Open (14 lat i starsi)

  Zwycięstwo na dystansie 50 stylem grzbietowym po raz kolejny w cyklu tych zawodów odniosła Łucja Frączek poprawiając swoją „ życiówkę” o 0,5 sekundy. VII miejsce zajęła na dystansie 50m stylem dowolnym. Ponadto Łucja została IV zawodniczką tych zawodów.

  Amelia Prącik zajęła VIII miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym oraz IX miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe. Amelia była XII zawodniczką tych zawodów.

  Julia Flis uplasowała się na VIII miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym poprawiając swój rekord życiowy o 4 sekundy!

  Już za tydzień kolejny sprawdzian zawodniczek UKP Bychawa, które wystartują w Ogólnopolskich zawodach pływackich- Memoriał Henryka Kossakowskiego- Lublin. Natomiast Patryk Batko wystartuje Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów młodszych. Naszym zawodnikom życzymy powodzenia w tych zawodach!

 • Zawodniczki UKP Bychawa na podium w Pucharze Koziołka!

  22 kwietnia 2023 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się połączone zawody o Laur Lubelskiego Koziołka oraz o Puchar Koziołka. W pierwszej części zawodów rywalizowali młodsi zawodnicy do 13 roku życia. Dwie najbardziej utytułowane zawodniczki UKP Bychawa wystartowały w Pucharze Koziołka. Te zawody potraktowaliśmy jako dodatkowy trening i można powiedzieć, że dziewczęta wystartowały z marszu i pomimo ciężkich treningów pokazały bardzo wysoką dyspozycję.

                  Łucja Frączek wygrała na dystansie 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 0:31.80 wśród zawodniczek 15- letnich płynących w 2023 roku jest to 2 wynik w Polsce!!! II miejsce zajęła na 50m stylem dowolnym uzyskując czas 0:29.16 (nowy rekord życiowy!). Za te dwa starty została II najlepszą zawodniczką w Pucharze Koziołka!

                  Amelia Prącik zajęła II miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym poprawiając swoją „życiówkę” o blisko sekundę uzyskując czas 1:17.90. IV miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym uzyskując czas 0:33.86.

                  „Forma” dziewcząt jest miłym zaskoczeniem, ponieważ dziewczęta są w mocnym treningu przygotowując się do Letnich Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lublinie. Życzymy dziewczętom, jak najlepszych przygotowań do Mistrzostw, aby zaprezentowały się z jak najlepszej strony!

  Link do zdjęć i filmików z wyścigów: https://drive.google.com/drive/folders/14P36a4qeFjrugVpET8G84Rc8qmgYjhj8?usp=share_link

 • Zawodniczka UKP Bychawa Vice-Mistrzynią Województwa Lubelskiego!

  1 kwietnia na pływalni H2O w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu wielobojowym. Zawody te odbywały się w kategorii Open (13 lat i starsi). Formuła tych zawodów polegała na wystartowaniu przynajmniej w 4 konkurencjach 50m,100m, 200m dowolnymi stylami oraz 200m stylem zmiennym (obowiązkowa konkurencja). Nagradzano 6 najlepszych zawodniczek i zawodników za uzyskanie największej ilości punktów za 4 starty.

  Łucja Frączek zdobyła tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego w pływaniu wielobojowym na dystansie 200m stylem grzbietowym! III miejsce zajęła na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz IV miejsce Na dystansie 100m stylem grzbietowym. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek Łucja zajęła VI miejsce zdobywając puchar.

  Amelia Prącik zajęła VI miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym (poprawiając swoją „życiówkę” sprzed miesiąca o ponad 3 sekundy!). VII miejsce zajęła na dystansie 50m stylem motylkowym. Julia Flis w swoim najlepszym starcie uplasowała się na VII miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym (poprawiając swoją życiówkę o ponad 5 sekund!)

  Każdej z dziewcząt gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Treningi oraz zajęcia możemy realizować dzięki dofinansowaniu z Miasta Bychawy.

  Link do zdjęć:https://drive.google.com/drive/folders/1ys1__Set47G96XflEeAccyLwnSiSHyjR?usp=share_link

 • Zawodniczki UKP Bychawa wracają ze złotymi medalami z Łukowa!

  31 marca w Łukowie odbyły się XXVI Wiosenne Otwarte Mistrzostwa w pływaniu. Podczas tych zawodów wystartowało 246 zawodników i zawodniczek z 16 klubów w tym 3 nasze zawodniczki, które zdobyły 4 złote medale.

  Jako pierwsza do wody wskoczyła Amelia Prącik na dystansie 50m stylem motylkowym zdobywając złoty medal na tym dystansie. Amelia „dorzuciła” kolejne złoto na dystansie 100m stylem zmiennym.

  Łucja Frączek również zdobyła dwa złote medale na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym.

  Julia Flis zajęła VI miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym. Na 100m stylem dowolnym uplasowała się na VII miejscu.

  To kolejne udane zawody w wykonaniu naszych zawodniczek. Treningi oraz zajęcia możemy realizować dzięki dofinansowaniu z Miasta Bychawy.

  Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1o-BvVHsSSlx5UQ1ERYE-A9vt6j6tlkns?usp=share_link

 • Medale zawodniczek UKP Bychawa!

  19 marca 2023 roku w Kozienicach odbyły się zawody Sprint Cup Kozienice 2023. W zawodach wzięło ponad 160 zawodników i zawodniczek z 14 klubów w tym trzy nasze zawodniczki, które wywalczyły 4 medale (2 srebrne, 2 brązowe).

  Reprezentantki naszego klubu pokazały się ze znakomitej strony zdobywając 4 medale i 3 dyplomy ( pierwsze 3 miejsca dyplomy+ medale, miejsca 4-6 dyplomy).

  Łucja Frączek zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym. Na IV miejscu uplasowała się na dystansie 50m stylem dowolnym. Ponadto w końcowej klasyfikacji Łucja uplasowała się na III miejscu najlepszych zawodniczek 14-15-letnich.

  Amelia Prącik wywalczyła dwa brązowe medale na 50m stylem motylkowym i grzbietowym. V miejsce zajęła na dystansie 50m stylem dowolnym. W końcowej klasyfikacji najlepszych zawodniczek Amelia uplasowała się na VI miejscu.

  Julia Flis zajęła V miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym oraz VII miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym.

  Dziewczęta zaprezentowały się ze świetnej strony i pokazały moc na sprinterskich dystansach!

  Nasz Klub wspiera Miasto Bychawa.