Zawodniczki UKP Bychawa z 11 medalami Mistrzostw Województwa Lubelskiego!

Na pływalni olimpijskiej Aqua Lublin w dniach 24-25 czerwca odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, w których wzięło udział 282 zawodników i zawodniczek z 28 klubów, w tym czworo zawodników naszego klubu. Zawody odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: młodzik (12-13 lat), junior młodszy (14-15lat) oraz open (12 lat i starsi).

Nasi zawodnicy w podczas tych zawodów zaprezentowali się rewelacyjnie bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe, a to zaprocentowało rekordową liczbą medali zdobytych przez nasz klub podczas najważniejszych zawodów Wojewódzkich! Nasi reprezentanci zdobyli, aż 11 medali( 7 srebrnych oraz 4 brązowe).

Z rewelacyjnej strony pokazały się nasze Juniorki młodsze:

🥈🥈🥈🥈🥉🥉Łucja Frączek zdobywała, aż trzykrotnie podwójną „koronę” na dystansach 50m,100m oraz 200m stylem grzbietowym zdobywając medal w kategorii juniorek młodszych oraz kategorii Open!. Tytuły Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobywała na dystansie 50m grzbietowym w obu kategoriach (juniorek młodszych i Open), 100m oraz 200m stylem grzbietowym w kategorii juniorek młodszych. Tytuły II-Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobywała w kategorii Open na 100m oraz 200m stylem grzbietowym. Ponadto Łucja uplasowała się na IV miejscu na 50m stylem dowolnym. Jakby tego było mało Łucja w klasyfikacji najlepszych zawodniczek Województwa Lubelskiego w kategorii juniorek młodszych zajęła III miejsce za sumę 3 najlepszych wyników dorzucając do swojej kolekcji kolejną statuetkę!

🥈🥈🥈🥉🥉Amelia Prącik zdobyła pięć medali. Podwójną „koronę” i tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobyła na dystansie 1500m stylem dowolnym w kategorii Open oraz juniorek młodszych oraz na dystansie 400m stylem zmiennym w kategorii juniorek młodszych. Dwa tytuły II-Vice Mistrzyni Województwa Lubelskiego zdobyła na dystansie 400m oraz 800m stylem dowolnym.

🏅Julia Flis w najlepszym swoim starcie otarła się o medal zajmując IV miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, V miejsce na 800m stylem dowolnym, VI miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

🏅W najstarszej kategorii wiekowej wystartował nasz zawodnik Patryk Batko rywalizując w kategorii Open (12 lat i starsi). W swoim najlepszym starcie uplasował się na XVIII miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym.

Zawody w wykonaniu naszych zawodników wypadły rewelacyjnie każdy z zawodów wrócił z nowymi rekordami życiowymi oraz pobitymi dotychczasowymi rekordami klubu! Dla dziewcząt był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, który wypadł znakomicie! Julia drugim tygodniu lipca pojedzie na Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich do Ostrowca Świętokrzyskiego, natomiast Łucja z Amelią powrócą na pływalnię Aqua Lublin w połowie lipca, gdzie będą reprezentować nasz klub i miasto Bychawa podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!💪✊🏅🏆