Zawodniczka UKP Bychawa Mistrzynią Województwa!

W dniach 5-6 listopada 2022 roku na Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wzięło udział 320 zawodników i zawodniczek z 27 klubów w tym sześcioosobowa ekipa UKP Bychawa.

Zawody te odbywały się w trzech kategoriach wiekowych młodzik 12-13 lat, junior 14-15 lat oraz open 16 lat i starsi. Nasi zawodnicy startowali jako w kategorii młodzik oraz junior.

Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowała się 14-letnia Amelia Prącik, która zdobyła tytuł Mistrzyni Województwa na dystansie 1500m stylem dowolnym, Srebrny medal zdobyła na dystansie 400m stylem zmiennym. Ponadto Amelia była V na 400m stylem dowolnym oraz VI na 100m stylem motylkowym.

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Łucja Frączek, która jako 14-latka poprawiała swoje rekordy życiowe na każdym dystansie, którym startowała. W bardzo mocno obsadzonych konkurencjach w stylu grzbietowym Łucja zajęła V miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, VII miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz VIII a dystansie o połowę krótszym.

Julia Flis najlepiej zaprezentowała się na dystansie 100m stylem klasycznym plasując się na XV miejscu.

Martyna Nowak zajęła XVI miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

Mateusz Teter uplasował się na XX miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym.

Dla Amelii i Łucji starty w tych zawodach to etap przygotowań do zbliżających się Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 9-11 grudnia w Olsztynie.