Pierwsze medale zawodników UKP Bychawa w tym sezonie!

23 października 2022 roku w Garwolinie odbyły się XX Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. W tych zawodach wystartowało ponad 260 zawodników i zawodniczek z 10 klubów. W tym 6-cioro zawodników UKP Bychawa.

W tych zawodach wystartowali:

🥇🥇-Łucja Frączek zdobywając dwa złote medale na dystansie 50m stylem dowolnym i grzbietowym. Zwycięstwo Łucji na 50m stylem grzbietowym niebyło zaskoczeniem, ponieważ można śmiało powiedzieć, że Łucja zdominowała tą konkurencję podczas zawodów w Garwolinie wygrywa tam od 2019 roku. Zwycięstwo na dystansie 50m stylem dowolnym było miłym zaskoczeniem poprawiając swoją dotychczasową „życiówkę” o 6 sekund!

🥈🥈-Amelia Prącik zajęła dwukrotnie drugie miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Amelia pokazała się z bardzo dobrej strony na dystansie 50m stylem grzbietowym poprawiając swój rekord życiowy o ponad 2 sekundy!

Łucja z Amelią startowały w kategorii wiekowej 13-14 lat.

🥈-Mateusz Teter zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym. Ponadto uplasował się na V miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym poprawiając swoją „życiówkę” o ponad 4 sekundy! Mateusz startował w kategorii wiekowej 11-12 lat.

🥉-Magdalena Teter startowała w najmłodszej kategorii wiekowej 10-lat i młodsi. Magda zdobyła brązowy medal na dystansie 25m stylem klasycznym oraz VI miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym.

-Piotr Lipiński podobnie jak Magdalena startował w najmłodszej kategorii wiekowej. Piotr zajął V miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym oraz VI miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym.

-Julia Flis uplasowała się na IX miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym. Julia startowała w kategorii wiekowej 13-14 lat.

To pierwsze zawody w sezonie 2022/2023 dla naszych zawodników, którzy od początku września muszą dojeżdżać do Bełżyc i do Lublina na treningi z powodu remontu pływalni w Bychawie. Zawodnicy pomimo istniejących problemów wypadli świetnie! Przywożąc z tej imprezy 6 medali( 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy). Przed starszymi zawodnikami za dwa tygodnie Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Życzymy więc udanych startów i samych „życiówek”✊🏊‍♀️🏆