UKP Bychawa po raz kolejny z medalami!

W dniach 13-14 listopada w Kielcach odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego. W tych zawodach wzięło udział 136 zawodniczek i zawodników z 14 klubów w tym czworo zawodników UKP Bychawa. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy.

Szymon Lipiński zajął I miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym, III miejsce na 800 m stylem dowolnym, dwukrotnie IV miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz motylkowym, V miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym.

Amelia Prącik uplasowała się dwukrotnie na III miejscu na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym, IV miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Łucja Frączek zajęła III miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym, IV miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym, dwukrotnie V miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 800 m stylem dowolnym.

Marcel Nowak uplasował się V miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz VI miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy trenują tylko 5 razy w tygodniu, a pomimo to rywalizują jak równy z równym z zawodnikami, którzy mają 11 jednostek treningowych w tygodniu.

Święto Niepodległości z medalami dla UKP Bychawa!

W dniu 11 listopada 2021 roku w Sochaczewie odbyły się XIV ogólnopolskie zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczewa. W tych zawodach wzięło udział 171 zawodniczek i zawodników. W większości byli to zawodnicy z województwa mazowieckiego w tym sześcioro zawodników UKP Bychawa. Podczas tych zawodów zawodnicy naszego klubu zdobyli trzy medale(złoty i dwa srebrne)

Złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym zdobyła Łucja Frączek na dystansie 100m stylem grzbietowym. IV miejsce zajęła na dystansie 100m stylem klasycznym oraz VII miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym

Srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym zdobyła Amelia Prącik. Ponadto Amelia zajęła IV miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym oraz VIII miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

 Srebrny medal zdobyła również Julia Flis na dystansie 100m stylem klasycznym. Na IV miejscu uplasowała się na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz VI miejsce zajęła na dystansie 100m stylem dowolnym.

V miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym zajął Mateusz Teter oraz VII miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym.

VII miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym zajął Szymon Lipiński oraz VIII miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym

XXII miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym zdobył Marcel Nowak.

W najbliższy weekend czwórka zawodników UKP Bychawa pojedzie do Kielc na Zimowe Otwarte Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego na dwudniowe zawody.

Srebrny medal UKP Bychawa podczas zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka

6 listopada na pływalni Aqua Lublin odbyła się V runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W tych zawodach wzięło udział około 550 zawodniczek i zawodników z 21 klubów w tym sześcioro zawodników UKP Bychawa. To udany występ zawodników z Bychawy w rywalizacji z czołówką województwa Lubelskiego.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się młodziczki 13-letnie. W tej kategorii wiekowej wystartowały Łucja Frączek oraz Amelia Prącik.
Łucja zajęła II miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. Ten start po raz kolejny pokazał, iż Łucja jest jedną z najlepszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej w stylu grzbietowym w naszym województwie. Ponadto na dystansie 100m stylem dowolnym uplasowała się na IX miejscu.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Prącik, która uplasowała się na IV miejscu na dystansie 200m stylem grzbietowym. Osiągnięcie to dało sygnał innym zawodniczkom, że Amelia również należy do ścisłej czołówki grzbiecistek 13-letnich w województwie Lubelskim. Na dystansie 100m stylem dowolnym Amelia zajęła VII miejsce.
Na VI miejscu ukończyła rywalizację sztafeta UKP Bychawa(w składzie: Łucja Frączek, Amelia Prącik, Szymon Lipiński, Marcel Nowak) na dystansie 4x100m stylem zmiennym MIX.
Szymon Lipiński, który nie miał łatwego zadania, ponieważ rywalizował w kategorii 14-lat i starsi. Będąc zawodnikiem 14-letnim zaprezentował się z bardzo dobrej strony na dystansie 50m stylem motylkowym oraz grzbietowym plasując się dwukrotnie na XIV miejscu. Wśród 14-latków Szymon na dystansie 50m stylem motylkowym zajął II miejsce oraz IV miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym.
Marcel Nowak jako zawodnik 13-letni na dystansie 100m stylem dowolnym zajął XVIII miejsce.
Martyna Nowak w rywalizacji zawodniczek 11-letnich na dystansie 100m stylem klasycznym uplasowała się na XXII miejscu.
Mateusz Teter również zawodnik 11-letni na dystansie 100m stylem klasycznym dopłynął na XXVIII miejscu.
Cieszy fakt, iż wszyscy zawodnicy stale robią postępy i z zawodów na zawody osiągają to co raz większe sukcesy.