Kolejne medale UKP BYCHAWA!

W dniach 20-21.03.2021 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat.W tych zawodach wystartowało pięcioro zawodników UKP Bychawa.Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się medalistki Mistrzostw Województwa sprzed tygodnia.

Łucja Frączek zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym.Brąz zdobyła na dystansie 200m stylem grzbietowym! Ponadto zajęła V miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym oraz VI miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym.

Amelia Prącik uplasowała się na V miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym oraz dwukrotnie na VI miejscu na 100m oraz 200m stylem grzbietowym.

Sztafeta 13 latków 4x50m stylem dowolnym(w składzie:Ł.Frączek, Marcel Nowak,A.Prącik oraz Alan Janik) zajęła VIII miejsce.

Adrianna Nowicka zajęła IX miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym oraz X miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Dzięki tak dobrym występom naszych zawodników w podsumowaniu postępów zawodników UKP Bychawa uplasowała się na II miejscu spośród XVI klubów!

6 medali Mistrzostw Województwa Lubelskiego zawodników UKP Bychawa!

W dniach 12-13 marca 2021 roku na pływalni Olimpijskiej Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wystartowało ponad 350 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z naszego województwa. W tym 12 zawodników z UKP Bychawa. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych Młodzik (12-13 lat) Junior (14-15 lat) oraz kategorii Open (16 lat i starsi).

Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowały się młodziczki Łucja Frączek oraz Amelia Prącik, które zdobyły medale dla naszego klubu.

Łucja Frączek zdobyła tytuł vice-mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium na dystansach 50m stylem grzbietowym,100m stylem grzbietowym oraz 800m stylem dowolnym. Ponadto Łucja uplasowała się na VI miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym oraz VII miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym. Co więcej  Łucja uplasowała się na VI miejscu w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii Młodzik spośród 55 startujących zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

 Amelia Prącik zdobyła srebro na dystansie 200m stylem motylkowym oraz tytuł II vice mistrzyni Województwa Lubelskiego  na dystansie 400m stylem zmiennym. Ponadto Amelia uplasowała VI miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym, natomiast na dystansie 50m stylem motylkowym zajęła IX miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Szymon Lipiński , który rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Zajął V miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym, IX miejsce na dystansach 200m i 1500m stylem dowolnym oraz X miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym.

Z dobrej strony zaprezentowała się również Zuzanna Salasa, która uplasowała się na VI miejscu na dystansie 800m stylem dowolnym w kategorii wiekowej Junior.(Czas uzyskany przez Zuzannę to nowy rekord klubu dziewcząt 15-letnich).

Igor Szafran, podobnie jak Szymon, rywalizował z zawodnikami starszymi. Zajął IX miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

W zawodach brali udział: Alan Bornus, Dawid Batko, Patryk Barko, Ernest Biernat, Marcel Nowak, Filip Klimek, Wiktor Klimek.

Dla wszystkich zawodników były to udane zawody, ponieważ poprawiali rekordy życiowe oraz rekordy klubu! Tak dobre starty przyczyniły się do zajęcia wysokiego V miejsca przez UKP Bychawa w końcowej klasyfikacji podsumowania postępów zawodników.

Rekordy klubu zobaczyć pod linkiem: http://ukpbychawa.pl/rekordy-klubu#chlopcy50

UKP BYCHAWA na III miejscu w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka!

Dnia 27.02.2021r po długiej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 na pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody o Laur Lubelskiego Koziołka-I runda. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodniczek i zawodników w tym zawodnicy UKP BYCHAWA w 16 osobowym składzie. Rewelacyjnie zaprezentowała się Łucja Frączek, która zajęła II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym poprawiając swój rekord życiowy o 5 sekund! Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się sztafeta 4x100m stylem dowolnym mix w składzie: Łucja Frączek, Igor Szafran, Amelia Prącik, Szymon Lipiński, zajmując wysokie VII miejsce. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. W zawodach brali udział: Dawid Batko, Patryk Batko, Ernest Biernat, Klaudia Grzywa, Mateusz Góźdź, Filip Klimek, Wiktor Klimek, Marcel Nowak, Martyna Nowak, Adrianna Nowicka, Alicja Nowicka oraz Zuzanna Salasa. UKP BYCHAWA w podsumowaniu postępów zawodników osiągnęła wysokie III miejsce spośród 30 klubów startujących w tych zawodach.Duży wkład w ten sukces zawdzięczamy rodzicom, którzy przez 3 miesiące dowozili swoje pociechy na treningi w Bełżycach, w konsekwencji mogliśmy się dobrze przygotować do drugiej części sezonu.