6 medali Mistrzostw Województwa Lubelskiego zawodników UKP Bychawa!

W dniach 12-13 marca 2021 roku na pływalni Olimpijskiej Aqua Lublin odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wystartowało ponad 350 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z naszego województwa. W tym 12 zawodników z UKP Bychawa. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych Młodzik (12-13 lat) Junior (14-15 lat) oraz kategorii Open (16 lat i starsi).

Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowały się młodziczki Łucja Frączek oraz Amelia Prącik, które zdobyły medale dla naszego klubu.

Łucja Frączek zdobyła tytuł vice-mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium na dystansach 50m stylem grzbietowym,100m stylem grzbietowym oraz 800m stylem dowolnym. Ponadto Łucja uplasowała się na VI miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym oraz VII miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym. Co więcej  Łucja uplasowała się na VI miejscu w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii Młodzik spośród 55 startujących zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

Amelia Prącik zdobyła srebro na dystansie 200m stylem motylkowym oraz tytuł II vice mistrzyni Województwa Lubelskiego  na dystansie 400m stylem zmiennym. Ponadto Amelia uplasowała VI miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym, natomiast na dystansie 50m stylem motylkowym zajęła IX miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Szymon Lipiński , który rywalizował z zawodnikami o rok starszymi. Zajął V miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym, IX miejsce na dystansach 200m i 1500m stylem dowolnym oraz X miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym.

Z dobrej strony zaprezentowała się również Zuzanna Salasa, która uplasowała się na VI miejscu na dystansie 800m stylem dowolnym w kategorii wiekowej Junior.(Czas uzyskany przez Zuzannę to nowy rekord klubu dziewcząt 15-letnich).

Igor Szafran, podobnie jak Szymon, rywalizował z zawodnikami starszymi. Zajął IX miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

W zawodach brali udział: Alan Bornus, Dawid Batko, Patryk Barko, Ernest Biernat, Marcel Nowak, Filip Klimek, Wiktor Klimek.

Dla wszystkich zawodników były to udane zawody, ponieważ poprawiali rekordy życiowe oraz rekordy klubu! Tak dobre starty przyczyniły się do zajęcia wysokiego V miejsca przez UKP Bychawa w końcowej klasyfikacji podsumowania postępów zawodników.