Ozłoceni zawodnicy UKP Bychawa!

25 marca 2022 roku w Łukowie odbyły się jubileuszowe XXV Wiosenne Otwarte Mistrzostwa Łukowa. W tych zawodach wystartowało 190 zawodniczek i zawodników w tym 9-osobowa drużyna UKP Bychawa. Zawody odbywały się w 5-ciu kategoriach: 9lat i młodsi, 10-11lat,12-13lat, 14-15lat oraz 16lat i starsi.

Zawody w wykonaniu naszych zawodników wypadły rewelacyjnie ze względu na to, iż zdobyliśmy aż 11 medali! (8 złotych, 2 srebrne oraz 1 brązowy)

Dla zawodników 14-letnich i starszych był to start kontrolny przed zbliżającymi się zawodami z cyklu Grand Prix Puchar Polski, które odbędą się 9 kwietnia na pływali Aqua Lubln.

Podczas tych zawodów zadebiutowali nasi najmłodsi zawodnicy zaledwie 8-letnia Matylda Hanaj oraz 9-letni Piotr Lipiński i od razu spisali się na medal!

Matylda zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz III miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Piotr popłynął po złoto na dystansie 100 m stylem zmiennym, ponadto zajął IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Najwięcej medali zdobyli nasi zawodnicy startujący w kategorii wiekowej 14-15lat:

Dwa złota zdobyła Łucja Frączek na dystansach 100 m stylem grzbietowym oraz zmiennym. Łucja została najlepszą zawodniczką spośród wszystkich startujących zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Szymon Lipiński na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym. Szymon również został najlepszym zawodnikiem w tej kategorii.

Amelia Prącik zwyciężyła na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek tej kategorii Amelia zdobyła II miejsce.

Iga Rudzik uplasowała się na V miejscu na dystansie 100 m stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej 16lat i  starsi wystartowała Zuzanna Salasa, która zdobyła dwa złote medale na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Zuzanna została drugą najlepszą zawodniczką tej kategorii.

W kategorii 12-13 lat:

Julia Flis zajęła IV miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Martyna Nowak uplasowała się VI miejscu również na dystansie 100 m stylem klasycznym.

W klasyfikacji medalowej zawodnicy UKP Bychawa uplasowali się na wysokim czwartym miejscu.