Medale UKP Bychawa podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich
„Spełniaj Pływackie Marzenia”

5 lutego 2022 roku w Kolbuszowej odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie- Spełniaj Pływackie Marzenia. W tych zawodach wzięło udział 249 zawodniczek i zawodników w tym 3 podopiecznych UKP Bychawa.

Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowała się Łucja Frączek, która zwyciężyła na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz zdobyła srebro w tej samej konkurencji na dystansie 50 m. Ponadto Łucja uplasowała się na IV miejscu w klasyfikacji najlepszych zawodniczek 14-letnich spośród 24 zawodniczek startujących w tej kategorii wiekowej.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Amelia Prącik, która wywalczyła dwukrotnie IV miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i grzbietowym, poprawiając swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek 14-letnich uplasowała się na X pozycji.

Szymon Lipiński najlepiej spisał się na 100 m stylem motylkowym zajmując VIII miejsce oraz IX miejsce na dystansie 100 m  stylem dowolnym po raz kolejny łamiąc barierę minuty na tym dystansie.

W linku znajduję się nagranie z wyścigu na dystansie 100m stylem grzbietowym. Tor 2 Amelia Prącik Tor 3 Łucja Frączekhttps://drive.google.com/…/1YuZOIRicKzYJorn1i0e…/view…