Zawodnicy UKP Bychawa z pięcioma medalami Mistrzostw Województwa!

W dniach 18-19 czerwca 2021 roku na pływalni olimpijskiej odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wzięło udział 299 zawodniczek i zawodników z 34 klubów. W tym 12 osobowy skład zawodników UKP Bychawa. Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych : młodzicy(12-13 lat), juniorzy(14-15 lat) oraz w kategorii open(12 lat i starsi). Nasi zawodnicy startowali w kategoriach młodzików i juniorów.Najlepiej zaprezentowały się młodziczki 13 letnie Łucja Frączek oraz Amelia Prącik.Łucja zdobyła tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym. Ponadto Łucja uplasowała się trzykrotnie na IV miejscu na dystansach 100m stylem grzbietowym, 400m stylem dowolnym oraz 800m stylem dowolnym. Na 200m stylem dowolnym uplasowała się na VI miejscu. Ponadto w klasyfikacji najlepszych młodziczek 12-13 letnich Łucja uplasowała się na VI miejscu.Amelia również zdobyła tytuł Vice-Mistrzyni Województwa Lubelskiego na dystansie 200m stylem motylkowym, a brązowy medal na 400m stylem zmiennym. Na 100m stylem motylkowym uplasowała się na V miejscu, a na 200m stylem zmiennym zajęła VI miejsce.Udany start podczas tych zawodów zaliczył Alan Janik, który po raz pierwszy sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Województwa Lubelskie na dystansie 100m stylem motylkowym. Ponadto Alan zajął V miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym oraz VI miejsce na 200m stylem zmiennym.Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również pozostali zawodnicy:Szymon Lipiński zajął IV miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym oraz V miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym.Igor Szafran zajął XIII miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym.Alicja Nowicka zajęła XII miejsce na 50 stylem dowolnym.Adrianna Nowicka zajęła XVIII na dystansie 50m stylem klasycznym.Mateusz Góźdź zajął XIV miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem klasycznym.Marcel Nowak zajął XVI miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym.Dawid Batko zajął XXI miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.Jan Teter zajął XXIX miejsce na 50m stylem grzbietowym.Erwin Rechul XXXI miejsce na 50m stylem klasycznym